Özel Sektöre Ait Maden Ocağında Eyleme Başlayan Madenci Eşleri Emniyete Gitti

Beypazarı İlçesinde ikamet eden maden işçi eşleri, Mihalıççık ilçesinde özel sektöre ait maden ocağında çalışan eşlerinden haber alamayınca, Beypazarı Emniyet Müdürlüğü'ne gitti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özel Sektöre Ait Maden Ocağında Eyleme Başlayan Madenci Eşleri Emniyete Gitti

ANKARA/Yaşar TONBAK – BHA

Özel sektöre ait bir maden Ocağında 4 gün öncesi başlayan eylemler sürerken, maden işçileri, ilgili firmadan alacaklarını alamadıkları gerekçesiyle, madende eyleme başladılar ve bu günde yeraltına girerek eylemi sürdürmeye başladılar.

Özel sektöre ait maden ocağında çalışan eşlerinden haber alamayan ve Beypazarı ilçesinde ikamet eden madenci eşlerinden 20-25 kişilik grup çocuklarıyla  birlikte dün akşam saat 21.00 sıralarında  Beypazarı Emniyet müdürlüğüne gelerek, eşlerinden haber alamadıklarını bildirdiler.

Emniyet müdürlüğü, madenci eşlerini, müdürlüğün bahçesinde çay ikram ederek onları ağırlarken; Türkiye Maden İşçileri Orta Anadolu şube başkanı Talih Kocabıyık ve Sendika sekreteri Selim Arslan’la birlikte Beypazarı’na gelerek, burada maden işçisi eşleriyle görüştü ve onları ikna ederek evlerine gönderdi.

Maden İşçileri Sendikası Orta Anadolu şube başkanı Talih Kocabıyık, konuyu yakından takip ettiklerini ve madencilerin hepsinin iyi olduğunu ve endişelenecek bir durumun olmadığını, konu ile ilgili olarak sendika Genel merkezinin ve şube olarak da kendilerinin yakından takip ettiklerini konunun sayın cumhurbaşkanına iletildiğini aktardı.

 

Özel Sektöre Ait Maden Ocağında Eyleme Başlayan Madenci Eşleri Emniyete Gitti