Ankara Üniversitesi ADEM Üyelerinden “Ruhun Gözleri’’ programı

Ankara Üniversitesi Akademik Düşünce Eğitim ve Medeniyet Topluluğu (ADEM), Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle, Türkiye'nin ilk ve tek görme engelli İmam hatip okulu olan Kani Karaca Görme Engelliler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini, “Ruhun Gözleri’’ programında ağırladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Üniversitesi ADEM Üyelerinden “Ruhun Gözleri’’ programı

Program, İstiklal Marşı ve Kuranı Kerim Tilaveti ile başladı. Açılış ve selamlama konuşmalarını, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nurullah YAZAR, Diyanet İşleri Başkanlığı Hafızlık ve Eğitim Daire Başkanı İbrahim YILMAZ ile Genç Memur-Sen Genel Başkanı Mesut Emre BALCI gerçekleştirdi.

Konuşmacılar böylesi anlamlı bir programa katıldıkları için memnuniyetlerini dile getirerek programın yapılmasında emeği geçen ADEM Topluluğuna teşekkürlerini ilettiler.

Konuşmaların ardından sahne Türkiye’nin ilk ve tek görme engelli imam hatip lisesi olanKani Karaca Görme Engelliler Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine bırakıldı. Görme engelli öğrenciler, okudukları ilahi, türkü ve şiirler ile izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Bireysel ve koro halinde yaptıkları sahne performanslarıyla programa katılanlara unutamayacakları anlar yaşattılar.

Engellilerin toplumumuzda ne kadar önemli bir yere sahip olduklarını ve özverileri ile nice zorlukların üstesinden nasıl geldiklerinin farkındalığını göstermek maksadıyla icra edilen program öğrencilere hazırlanan hediyelerin takdimi ile sona ermiştir.

Ankara Üniversitesi ADEM Üyelerinden “Ruhun Gözleri’’ programı