Ağrı Valiliği Koordinesinde Turizmin Yüzyılı Sloganıyla “Diyadin Kanyonu Yürüyüşü” Düzenlendi

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama programları kapsamında Diyadin Kanyonu’nun tanıtımını sağlamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Ağrı Valiliği koordinesinde Diyadin Kaymakamlığı, Diyadin Belediyesi ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce “Diyadin Kanyonu Yürüyüşü” programı düzenlendi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ağrı Valiliği Koordinesinde Turizmin Yüzyılı Sloganıyla “Diyadin Kanyonu Yürüyüşü” Düzenlendi

Servet ARSLAN/AĞRI-BHA

Ağrı Valisi Mustafa Koç, Diyadin Kaymakamı Mustafa Karali, il protokolü ve vatandaşların katılım sağladığı yürüyüş, kaplıca bölgesinde başlayarak yaklaşık 6 kilometre sürdü. Yürüyüş kanyonun içerisinde bulunan Millet Bahçesi’nde sona erdi.

Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama programları kapsamında düzenlenen yürüyüşün akabinde Diyadin Millet Bahçesi’nde programlar devam etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla Millet Bahçesi’nde başlayan kutlama programında konuşan Vali Mustafa Koç, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını gururla kutladıklarını ifade etti.
Sözlerine katılımcılara teşekkür ederek başlayan Vali Mustafa Koç, “Türkiye Cumhuriyeti’mizin 100. Yılında olmanın coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu coşkuyu ilimizde çeşitli etkinliklerle kutluyoruz. Bugünde Turizmin Yüzyılı sloganıyla, ilimizin önemli turistlik yerlerinden olan Diyadin Kanyonumuzun hem tanıtımını yapmak hem de 100. Yıl coşkusunu beraber yaşamak için bir araya geldik. Ben hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Siz sevgi gençlere de birkaç şey söylemek istiyorum. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’i kurduktan sonra ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yüceltecek olan sizlersiniz’ demiş. Yani Cumhuriyet’i sizlere emanet etmiş. Biz her alanda sizlerle gurur duyuyoruz. Size güveniyoruz, inanıyoruz.” dedi.

Program, STK’lar tarafından ikramlarda bulunulmasının ardından sona erdi.

Ağrı Valiliği Koordinesinde Turizmin Yüzyılı Sloganıyla “Diyadin Kanyonu Yürüyüşü” Düzenlendi